Vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou komfortní a praktické. V poslední době roste obliba vinylových podlah, zejména díky jejich vlastnostem, které by jste u jiných podlahových materiálů jen stěží hledali.

Vinylové podlahy nabízejí velké množství dekorů, které věrně imitují kresbu dřeva i s jeho vlákny a suky nebo kámen či dlažbu, při tom jsou ale elastické, hřejivé, snadno udržovatelné a extrémně odolné proti nárazu, poškrábaní, skvrnám, propálení, jsou proto vhodné jak do bytových, tak komerčních prostor.

V současné době jsou na trhu vinylové podlahy v provedení lamel nebo čtverců různých velikostí ( kvůli své tuhosti se vinylové podlahy nemohou prodávat v rolích) o tl. 2mm nebo 2,5mm určených k celoplošnému lepení. Pro pokládku těchto podlah ne nutný zcela rovný a čistý povrch bez kamínků, prachu a dalších nečistot. Důležité je také použití kvalitního lepidla, určeného pro tento materiál.Dílce se lepí k podkladu těsně vedle sebe, nijak se už dále nespojují ani nesvařují, díky tomu je možné položení velkých ploch bez přerušení. Vinylové podlahy mohou být použity na podlahu s podlahovým topením.

Vinylové podlahy

Kromě kolekcí DESIGNline® Connect se zámkovým spojem nabízí výrobce dalších šest kolekcí vinylové krytiny DESIGNline® s dekory imitujícími nejen dřeviny, ale rovněž kámen a mramor. Všech 6 kolekcí DESIGNline®: Terra, Terra Stone, Select, Nobile, Prestige Antique a Prestige Original nabízí velmi odolný povrch charakteristický dobrou pružností a pevností. Základní rozdíl těchto šesti kolekcí je, že se na rozdíl od kolekcí DESIGNline® Connect k podkladu připevňují lepením.

Technické vlastnosti:

Tloušťka se pohybuje od 2 do 2,5 mm, což představuje další výhodu nejen pro skladování a manipulaci s materiálem, ale rovněž pro pokládku krytiny v prostorách s omezenou konstrukční výškou. Užitná vrstva podlahy dosahuje až 0,7 mm.

Novinkou  jsou vinylové podlahové dílce , které se spojují  suchým zámkem,podobně jako např. laminátové plovoucí podlahy, při tom však zůstávají zachovány všechny výhody vinylových podlah k celoplošnému lepení.

Vinylové podlahy

Název kolekce:

První vinylová krytina se zámkovým spojem DESIGNline® Connect nabízí 2 kolekce pod názvy Bacana a Laguna. Každá kolekce obsahuje celkem 12 dekorů s reálnou strukturou dřevin, sraženými hranami, možností pokládky na podlahové vytápění a velmi dobrou zátěžovou třídou Bacana - 34/42, Laguna - 23/31.

Technické vlastnosti:

Tloušťka podlahy je pouhých 5 mm, což představuje další výhodu nejen pro skladování a manipulaci s materiálem, ale rovněž pro pokládku krytiny v prostorách s omezenou konstrukční výškou. Užitná vrstva podlahy dosahuje u Bacany 0,5 mm, u Laguny 0,3 mm. Velkou předností krytiny je bezesporu zámkový spoj Uniline.

Základem vinylové podlahy DESIGNline® Connect je pryžový nosič, na němž je nanesen jeden z 12 dekorů zalitých vrstvou vinylu. Pro zajištění opravdu vysoké odolnosti je povrch krytiny navíc vytvrzen ještě ochrannou PU vrstvou.

 

Další variantou, která je nejvíce vhodná do bytových prostor  je vinylová vrstvená ( plovoucí) podlaha, tato podlaha se skládá s korkové podložky, nosné desky HDF se zámkem, opět korkové podložky a vrstvy vinylu s ochranou vrstvou průhledného PVC. Díky tomuto vrstvení má tato podlaha tloušťku 10,5mm, díky tomu jevýrazně teplejší než klasické vinylové podlahy, měkkčí , při tom si zachovává odolnost i snadnou údržbu. Montáž je rychlejší a daleko jednodušší.

Složení podlahy Vinylcomfort:

Struktura podlahy Vinylcomfort Nášlapná vrstva z velmi odolného PVC - vinylu (1).
Pružná protihluková korková vrstva (2).
Nosná deska HDF se zámkovým spojem CORKLOC pro snadnou pokládku (3).
Integrovaná izolační korková podložka Acusticork (4).

Právě díky přidaným korkovým vrstvám je umocněn tepelný a zvukový komfort podlah Vinylcomfort.

Kolekce Vinylcomfort nabízí 10 dekorů dřeva a 4 mramorové dekory. Zátěžová třída 23 + 31 (vysoká domácí zátěž a komerční prostory s nízkou zátěží).

 

Výrobci:Wicanders - vinylcomfort , Forbo, Gerflor,Fatra - termofix, Desing Line, Adramaq