Dřevěné podlahy

jsou velmi používaným a oblíbeným materiálem a to jak z pohledu pestrosti možností barev a kreseb dřeva (druhů dřevin, povrchové úpravy) , možností využití do všech typů interiérů (domácnost, komerční prostor, sportovní plochy, reprezentativní místa atd.), Velkou roli zde hraje fakt, že dřevo je přírodní materiál a ten je nám všem blízký. Jeho krása v člověku vzbuzuje pocit tepla, pohodlí a klidu domova.
Druhy dřevěných podlah - parkety (vlysy), masivní prkna, mozaiky, třívrstvé podlahy, dvouvrstvé podlahy

Vlastnosti: pro dřevěné podlahy a jejich životnost je velmi důležitá teplota a relativní vlhkost prostředí. Velmi častou otázkou je jak nám podlaha dlouho vydrží? Životnost podlahy je ovlivněna hlavně samotným přístupem uživatele. Důležitá je pravidelná údržba a ohleduplný přístup k podlaze. Většina výrobců doporučuje relativní vzdušnou vlhkost 45 – 55% a teplotu 18-22stC.

Výhody: dřevěné podlahy mají velmi pěknou kresbu, jejich povrch je teplý a tedy i příjemný pro Vaše chodidla.

Nevýhody: dřevěné podlahy jsou např. oproti laminátovým podlahám více náchylné na poškození vrypy a škrábanci.

Údržba a Povrchová úprava: Lakované podlahy jsou méně náročné na údržbu, podlahy olejované či voskovávané jsou náročnější na péči pomocí údržbových prostředků.

Pokládka: máme různé druhy pokládky, která je dána typem podlah. Podlahy mohou být lepené (Parkety (vlysy),Prkna (masivní podlahy, Mozaiky, Dvouvrstvé podlahy a také Třívrstvé podlahy), přibíjené (palubkové prkna), dřevěné třívrstvé podlahy se zámkovým spojem (plovoucí systém).

Podklad: předepsaná rovinnost podkladu je 2mm na 2m.

Výrobci: Karhs, Magnum, Miester, Parket design, Esco, Parky, Bauwerk, Berg a Berg