Korkové podlahy

jsou velmi vděčnou a stále ještě dostatečně nedoceněnou přírodní krytinou. Velkou roli zde hraje také fakt, že korek je přírodní materiál,

který je velmi teplý, kročejově pohodlný a má dobrou hlukovou izolaci. S ohledem na jeho vlastnosti je velmi vhodný do dětských pokojů,

kuchyní i obývacích pokojů. Díky svým dobrým hlukově izolačním vlastnostem je vhodný do panelových bytů,

kde bývají často problémy s kročejovým hlukem. Dnes můžeme mít jak korek v dlaždicích určený pro celoplošné lepení,

tak v plovoucím provedení se zámkovým spojem. Povrchová úprava může být v lakovaném provedení nebo olejovaném.

V dnešní době je v nabídce i mnoho nových vzorů, kreseb a nekonečné množství barev.

Vlastnosti: pro korkové podlahy a jejich životnost je velmi důležitá teplota a relativní vlhkost. Většina výrobců doporučuje relativní vzdušnou vlhkost 45 – 55% a teplotu 18-22stC.

Podklad připravený pro pokládku musí být vždy suchý, zbavený nečistot a musí splňovat dodržení rovnosti podkladu 2mm na 2m.

Výhody: velmi teplá krytina, kročejový konfort, hluková izolace, pružnost krytiny

Nevýhody: tak jako každý přírodní materiál je náchylnější na sluneční záření, korek vyšisuje, dřevo ztmavne. Korek vyšisuje povrchově a dřevo tmavne do hloubky.

Údržba a Povrchová úprava: Lakované podlahy jsou méně náročné na údržbu, podlahy olejované či voskované je třeba častěji obnovovat.

Pokládka: máme různé druhy pokládky , která je dána typem podlah. Podlahy mohou být lepené to jsou korkové dlaždice,nebo plovoucí podlahy se zámkovým spojem.

Podklad: U korkových dlaždic je nutné, aby podklad byl naprosto rovný a hladký, zbavený prachu. Rovina 2mm na 2m je samozřejmostí.

Výrobci: Wicanders, Miester,KJZ, Haro, MJO, Likor,